GÜVENLİ PAYLAŞIM FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GÜVENLİ PAYLAŞIM FORUM

GÜVENLİ PAYLAŞIM FORUMHoşgeldin,
son ziyaretiniz: Gerçekleşmiştir
Mesaj Sayınız: 0

AnasayfaAnasayfa  PORTALPORTAL  DONATE  Latest imagesLatest images  BUGÜNKİ MESAJLAR  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
En iyi yollayıcılar
sadık özdoğan (872)
Çanakkale Savaşı’nda Yaşanmış Bir Hikaye   I_vote_lcapÇanakkale Savaşı’nda Yaşanmış Bir Hikaye   I_voting_barÇanakkale Savaşı’nda Yaşanmış Bir Hikaye   Vote_rcap 
oğuzhan (838)
Çanakkale Savaşı’nda Yaşanmış Bir Hikaye   I_vote_lcapÇanakkale Savaşı’nda Yaşanmış Bir Hikaye   I_voting_barÇanakkale Savaşı’nda Yaşanmış Bir Hikaye   Vote_rcap 
Admin (368)
burak (213)
cengizci-06 (174)
bilge (47)
osman (44)
Berk Lakot (31)
dj_akin_61 (29)
arif (26)
En son konular
» ORHAN ESEN 11 ALBÜM
Çanakkale Savaşı’nda Yaşanmış Bir Hikaye   EmptyCuma Nis. 26, 2013 2:34 pm tarafından delibatak

» FERDİ GÜRSES SENİDE Mİ KAYIP ETTİM - YALANCI
Çanakkale Savaşı’nda Yaşanmış Bir Hikaye   EmptyC.tesi Mart 02, 2013 12:58 pm tarafından malic

» netokur ve gvz katılımsız
Çanakkale Savaşı’nda Yaşanmış Bir Hikaye   EmptySalı Ara. 04, 2012 10:37 pm tarafından cascadeferhat

» talks - 4 full indir
Çanakkale Savaşı’nda Yaşanmış Bir Hikaye   EmptySalı Ağus. 07, 2012 5:09 pm tarafından roseela

» jaws 12 64 bit ingilizce indir
Çanakkale Savaşı’nda Yaşanmış Bir Hikaye   EmptySalı Mayıs 15, 2012 8:25 pm tarafından volkansa1981

»  Dikte Genel Profesyonel indir
Çanakkale Savaşı’nda Yaşanmış Bir Hikaye   EmptyPtsi Mart 28, 2011 3:49 pm tarafından mcprotez

» Top speed için yeni araba"
Çanakkale Savaşı’nda Yaşanmış Bir Hikaye   EmptyPaz Mart 27, 2011 12:45 am tarafından burak

» Shooting range
Çanakkale Savaşı’nda Yaşanmış Bir Hikaye   EmptyÇarş. Mart 23, 2011 6:50 pm tarafından burak

» e-speak yeni versiyon
Çanakkale Savaşı’nda Yaşanmış Bir Hikaye   EmptyPaz Mart 20, 2011 7:58 pm tarafından burak

Çanakkale Savaşı’nda Yaşanmış Bir Hikaye

YazarMesaj
oğuzhan
Moderatör
Moderatör

YER : ankara
Rep Gücü : 3
Tecrübe Puan'ı : 2523
Doğum tarihi : 05/11/95
RUH HALİ : SAKİN
Hangi Takımlı : Galatasaray
İş/Hobiler : bilgisayar.
Erkek Hakkımda : oğuzhan al dede korkut anadolu lisesi 1. sınıf öğrencisiyim. orta derecede bilgisayar kullanıcısıyım.

Çanakkale Savaşı’nda Yaşanmış Bir Hikaye   Empty
MesajKonu: Çanakkale Savaşı’nda Yaşanmış Bir Hikaye    Çanakkale Savaşı’nda Yaşanmış Bir Hikaye   EmptyPerş. Ocak 13, 2011 4:12 pm

Kimi Urfalı , kimi Bosnalı , Kimi Adıyamanlı , Kimi Gürünlü, Kimi Halepli çok sayıda yaralı getiriliyor…
Bunlardan biri Lapsekinin Beybaş Köyndendir ve yarası oldukça ağırdır
Zor nefes alıp vermektedir
Alçalıp yükselen göğsünü biraz daha tutabilmek için komutanının elbisesine yapışır
Nefes alıp vermesi oldukça zorlaşır ama tane tane kelimeler dökülür dudaklarından

“Ölme ihtimalim çok fazla…
Ben bir pusula yazdım…
Arkadaşıma ulaştırın…”
Tekrar derin nefes alıp, defalarca yutkunur:
“Ben…Ben köylüm Lapseki’li İbrahim Onbaşından 1 Mecit borç aldıydım…

Kendisini göremedim
Belki ölürüm Ölürsem söyleyin hakkını helal etsin”
“Sen merak etme evladım” der Komutanı, kanıyla kırmızıya boyanmış alnını eliyle okşar

Ve az sonra komutanının kollarında şehit olur ve son sözü de
“söyleyin hakkını helal etsin” olur…
Aradan fazla zaman geçmez
Oraya sürekli yaralılar getiriliyor
Bunlardan çoğu daha sargı yerine ulaştırılmadan şehit düşüyor
Şehitlerin üzerinden çıkan eşyalar, künyeler komutana ulaştırılıyor İşte yine bir künye ve yine bir pusula

Komutan göz yaşlarını silmeye daha fırsat bulamamıştır
Pusulayı açar, hıçkırarak okur ve olduğu yere yığılır kalır
Ellerini yüzüne kapatır, ne titremesine nede göz yaşlarına engel olamaz…

PUSULADAKİ NOT:

“Ben Beybaş Köyünden arkadaşım Halil’e 1 mecit borç verdiydim Kendisi beni göremedi Biraz sonra taarruza kalkacağız
Belki ben dönemem Arkadaşıma söyleyin ben hakkımı helal ettim ”

1 sayfadaki 1 sayfası